Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

NN NIGHT RUN slaví letos 11. let

NN Night Run je jedinečný

NN Night Run je jedinečný

 Noční doba jarních a podzimních měsíců již tradičně patří seriálu NN NIGHT RUN a v roce 2024 tomu nebude jinak. Města, kam běžci od dubna do října zavítají, budou stejná jako loni, začíná se v Ostravě a končí v Olomouci. 

„NN Night Run je jedinečný svou dobrodružnou a trochu tajemnou noční atmosférou. Proto jsme se rozhodli dát i letos tisícům lidí možnost proběhnout si s rodinou nebo přáteli česká města v závodě, ve kterém jde o víc než jen o vítězství,“ říká Tomáš Pavel ředitel závodů. 

Běhat se bude i v dalších městech, kam často velké závody míří, jako jsou České Budějovice, Hradec Králové, Most, Liberec, Praha nebo Brno. Obvykle jde o města, která stojí za to navštívit i s rodinou a udělat si hezký víkend. Tomu napomůže i účast v charitativním FÉNIX RUNu. Který je letos novinkou. Celé startovné bude použito na pomoc potřebným dětem i dospělým po úrazech, nemocným dětem, seniorům na podporu domácí péče, lidem na spektru autismu prostřednictvím neziskových organizací Za sklem o s., Společné cesty, Modrý hroch.  Díky charitativnímu běhu dáme také druhou šanci lidem s trestní minulostí a jejich rodinám na slušný život prostřednictvím neziskové organizace Žlutá stužka z. s.  www.fenixrun.com

Pozitivní je i přijatelná výše startovného. Za šest stovek má člověk veškerý servis včetně medaile a třeba i občerstvení v cíli, které letos bude opravdu pestré. Startovné se 11 let neměnilo! Děti mají start za dvě stě korun. Případně se může jeden dospělý a jedno dítě přihlásit v rámci rodinných týmů. Kromě toho si lze ještě pořídit funkční triko v originálním designu NN NIGHT RUN. 

Dalším důvodem ke startu jsou medaile. Motiv kočkovité šelmy zůstává, černá šelma pro běžce na deset kilometrů však vypadá dravěji, Avon medaile čekající v cíli běhu pětky je naopak roztomilejší než loni. Hezké kousky dostanou i děti, pro ně budou medvídci Koala, účastníci Fénix Run si pak doma mohou pověsit medaili s motivem fénixe. 

Specifická doba startu má také své výhody. Ti, kteří by nejradši závodili sedm dní v týdnu, nemusí kvůli startu na NN NIGHT RUN rušit jiné závodní plány. Není žádnou výjimkou, že si někteří borci dají noční běh po jiném sobotním nebo naopak před nedělním závodem. A když už nemají žádný další start během víkendu, mohou si zaběhnout pětku a poté i desítku v rámci NN NIGHT RUN. 

Závody na pět kilometrů mají už roky charitativní podtext. Startující pětky běží za zdravá prsa, další informace jim mohou ve svém stanu poskytnout Bellisky, tedy mladé ženy s rakovinou prsu.

 

I když se na závodech objevují pořádně rychlí borci, do české špičky při vší úctě obvykle nepatří, o zahraničních vytrvalcích ani nemluvě. Ambiciózní běžci tak mají šanci proběhnout se v přední skupině startovního pole čítajícího několik set účastníků a třeba i zaběhnout slušné umístění. 

V početném startovním poli však stále převládají rekreační běžci, kteří si chtějí hlavně zaběhat a užít si večer. Proto je tento závod vhodný i jako první start pro začátečníky. Obavy z toho, že by snad mohli být poslední, obvykle snadno rozptýlí pohled do výsledků loňského ročníku. O výsledky prostě většině účastníků vůbec nejde, chtějí si závod hlavně užít. 

Pravidelní účastníci by jistě vyjmenovali i další důvody, proč nedají na závody NN NIGHT RUN dopustit. Můžete se jich na ně zeptat, ještě lepší ale bude přihlásit se a najít si vlastní. „Počet účastníků každý rok roste. Těší nás, že se známé tváře vrací a k nim se stále přidávají noví běžci a běžkyně,“ usmívá se šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel. Seriál je největším nočním seriálem v Evropě a možná i na světě. V roce 2023 se stal druhým největším seriálem v České republice dle českého svazu atletiky.

NN NIGHT RUN
AVON BĚH za zdravá prsa
FÉNIX RUN
KIDS CUP

--------------------------------------------------------------------

20.4. Ostrava
27.4. Hradec Králové
11.5. Liberec
25.5. Brno
11.8. Most
14.9. Praha
5.10. České Budějovice
12.10. Olomouc

www.night-run.cz

www.eventreg.cz

Sdílet