innogy WINTER RUN míří do finále

V Olomouci běželo přes devět set lidí

Do cílové rovinky míří letošní seriál zimních běhů innogy WINTER RUN. Předposlední byl nejoblíbenější závod na Moravě, devátý ročník přilákal na olomoucké Výstaviště Flora více než devět set účastníků.

Zájem byl už o KIDS WINTER RUN, mladí závodníci a závodnice se utkávali na tratích čtyři sta a osm set metrů, navíc byli rozdělení do kategorií dle věku a pohlaví. Dětí běželo téměř dvě stě, jen chlapců do šesti let bylo téměř padesát a dívek ve stejném věku jen o trochu méně.

Při sprintu na jeden kilometr se tentokrát sešla pořádně ostrá konkurence. Nejrychlejší byl Michal Krupica, který zaběhl čas 3:12,61. Druhý byl opět bez trička běžící člen MIZUNO TEAM /NIGHT RUN TEAM Jan Vaníček, zaběhl čas 3:20.31. Jen o desetiny vteřiny třetí doběhl Milan Ředina z MK Prostějov.

Závod na rovné čtyři kilometry vyhrál Ondřej Michalec, s časem 13:59.74 se těsně vešel pod čtrnáct minut, bylo to tedy tempo 3:30/km. Další druhé místo si připsal Jan Vaníček, tentokrát za čas 14:14.65. Třetí celkově a první v kategorii M2 byl Martin Pisar (ML Tuning – CykloTrener.com), zaběhl čas 14:19.81. I čtvrtý v cíli vyhrál svoji kategorii, Jakub Dohnal z Častrova byl v čase 14:20.49 nejlepší mezi juniory.

Do top ten se dostala také nejlepší žena, Jarmila Hastíková byla s časem 15:24.51 přesně desátá. Kategorii M3 opět vyhrál dobře známý David Hanke z NN night Run Teamu, jeho čas byl 16:06.54. V kategorii Z1 byla nejrychlejší Iva Šnoplová z Rozběháme Prostějov (16:49.86), v MJZ Karolína Vozková z TJ Dukla Praha (17:10:63) a v Z3 opět Melánie Baliaková z #GLADIATORRACETEAM (19:04.73). Rodinné týmy vyhráli již tradičně Michal a Martina Mazáčovi, startující pod názvem NN Night Run Team. Společně dosáhli času 32:07.62.

Skvělé časy na olomouckém výstavišti zaběhli i účastníci závodu na osm kilometrů. Nejrychlejším z téměř tří stovek běžců a běžkyň byl Jan Vácha (Metro Olomouc Running Team), jeho čas byl 27:36.71. Jen o necelých čtrnáct vteřin pomalejší byl Jakub Šimek (Morek.cz), který rovněž není na závodech WINTER RUN žádným nováčkem. Třetí v cíli byl finišman nejrychlejší štafety, Peter Ľubušký a Ivan Pavlík (ŠKP Bratislava) zaběhli společně čas 29:18.40.

Pátý celkově byl nejrychlejší v kategorii M40 David Mikala (AKEZ Kopřivnice) v čase 30:14.46. Od devátého do dvanáctého místa se pak seřadili čtyři vítězové své kategorie – Petr Lochman (Lochnesky) vyhrál v čase 30:57.21 kategorii M50, Lucie Vikartovská (ALISY Sport Team) nenašla přemožitelku v kategorii Z30 za 31:16.06, Martin Němčák (TJ Sokol Troubky) byl nejlepší v kategorii M12 díky času 31:17.60 a Jarmila Hastíková vyhrála podruhé, tentokrát díky času 31:38.16 kategorii Z40.

Blanka Lochmanová (Lochnesky) pak brala zlatou medaili v kategorii Z50, zaběhla čas 35:50.06. Naopak v kategorii Z12 nebyl nikdo rychlejší než Valerie Lipková, jejíž čas byl 42:09.12.  Radost ale měli i ostatní. „Bylo to opět parádní. A teď hurá do Prahy,“ uvedl například Marek Jiskra na facebooku a sdílel fotku s přáteli.

Závod před koncem už začíná být jasné i pořadí v Českomoravském poháru v zimním běhu, běžce a běžkyně už čeká jen velké finále v hlavní městě. „Praha je nejoblíbenějším závodem v Čechách, očekáváme opět velký zájem a hezké počasí. Bude to finále, jak má být,“ usmál se závěrem šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel.