Poslední závod letošní série NN Night Run přivítalo babí léto

Poslední cesta letošní série NN Night Run nás zavedla do středu Hané - města Olomouc. Již tradičně se akce konala ve Smetanových sadech. Počet startujících se tentokrát blížil k hranici dvou tisíců.

Diváci i závodníci mohli navštívit před závodem stánky našich partnerů, občerstvit se a potkat se s ostatními běžci.

Babí léto letos přilákalo obrovské množství lidí. Od 16 hodin se začalo v areálu soutěžit. Série dětských běhů se zúčastnilo  okolo dvou set dětí různého věku. Z jejich výrazů bylo patrné, že bojovaly do poslední chvíle a závod si maximálně užily. Každý běžec dostal krásnou účastnickou medaili. V průběhu celého dne měli běžci i návštěvníci možnost navštívit stan generálního partnera NN pojišťovny a penzijní společnosti a vyzkoušet si něco z programu, který pro ně připravil. Zájem byl o diagnostiku došlapu, malování na obličej, ale i další aktivity.Po dětských bězích následoval Bosch Family Run, velmi oblíbený nezávodní běh, kterého se účastnilo dvě stě startujících. Mezi tím se v areálu začalo objevovat čím dál víc lidí, kteří byli natěšení na Avon charitativní běh a především hlavní závod. Hanáčtí závodníci přes rok hodně trénovali, jelikož deseti kilometrovou trasu absolvovalo více než 1000 sportovců a na pět kilometrů vystartovalo okolo 800 běžců.

Kratší trasu odstartoval ředitel marketingu a komunikace NN pojišťovny a penzijní společnosti, Rostislav Trávníček. Se startem delšího závodu mu pomohli Lenka Švábíková, mistryně v běhu do schodů spolu s olomouckým náměstkem Martinem Majorem, který slíbil, že příští rok poběží také.

Přestože nepadl časový rekord, vítěz hlavního závodu NN Night Run, David Pelíšek, dosáhl krásného času 33:59. Následoval ho Vojtěch Podjukl, se zhruba minutovou ztrátou a na třetí místo dosáhl Bronislav Khýr. Ale i ženy zabojovaly. Nejlépe se umístila Svatava Karafiátová s časem 40:57. Hned po ní doběhly Jitka Fojtková a Blanka Masničáková.

A co naši „pětkaři"? Na první příčce skončila Lenka Švábíková, která trasu zvládla jako jediná žena pod 20 minut a z mužů to byl Jiří Otružina s minutovým náskokem.

Trasa vedla stejně jako v loňském roce parkem. Závodníci se tak mohli kochat přírodou a ten, kdo běžel hlavní závod, dokonce dvakrát za sebou. V cíli je čekaly krásné medaile a nealkoholické pivo/Birell na osvěžení. Samozřejmě nechybělo ani výborné občerstvení v našem cílovém stánku.

Díky příjemnému teplu, se vyhlášení zúčastnilo velké množství běžců a diváků, kteří vítěze obdařili obrovským potleskem. A že si ho zasloužili! Tímto jsme uzavřeli letošní sérii závodů NN Night Run a budeme se na Vás těšit v plné síle zase v příštím roce!

Pokud by se někdo nemohl dočkat příští roku, máme ještě připravené speciální zážitkové běhy.