NN Night Run v Českých Budějovicích přilákal obrovské množství běžců

Přestože ráno počasí nevypadalo velmi příznivě, běžci se nenechali odradit a více než 1600 se jich dostavilo ke startu.

Přestože ráno počasí nevypadalo velmi příznivě, běžci se nenechali odradit a více než 1600 se jich dostavilo ke startu. V hlavním závodě NN Night Run zabodoval Jan Ďuk, mezi ženami doběhla nejrychleji, stejně jako v loňském roce, Šárka Grabmüllerová.

Přesně v 16:00 odstartoval závod nejmladších účastníků, inoggy Kids Cup, kterého se zúčastnilo přes 200 dětí. Na nejdelší trase vyhráli z chlapců Daniel Sebastian Gribbin a z děvčat Chiara Vaccino. Hned po dětech startovala více než stovka běžců a běžkyň v rámci nezávodního Bosch Family Run. Trasu si užili a ještě větší radost měli z vysloužených medailí, které v cíli dostali. Slunce začalo zacházet, a prvních pár sportovců se začalo rozklusávat v okolí náměstí. Po 18:00 hodině nastoupili na podium Michaela Sochová s Janem Bielikem, aby závodníky pořádně rozehřáli na 5km trasu Avon běhu proti rakovině prsu. Atmosféra byla úžasná. O chvíli později se závodníci řadili na start a s natěšeným výrazem odpočítávali poslední minuty do startu. Závod byl ze začátku veden z náměstí okolo řeky Vltavy. Nesměly chybět oblíbené mosty či proběhnutí parkem Stromovka. Závěr vedl i přes krásné historické centrum města. Na trase byli samozřejmostí dobrovolníci, kteří naváděli závodníky správným směrem.

Již po několikáté doběhl do cíle jako první Jan Bielik s časem 17:42. Na paty mu téměř šlapal Jan Vitásek, který doběhl s pouhou 13 sekundovou ztrátou a třetí příčku obsadil Jan Kobes z týmu CykloExtra s časem 18:16. V kategorii žen byla na této trase s velkým náskokem nejlepší šestadvacetiletá Nela Küffnerová s časem 19:46. Její soupeřce, Barboře Kopřivové, se jistě hodila čelovka, jelikož měla za vítězkou cca minutu a půl ztrátu a před třetí nejlepší závodnicí, Simonou Šimůnkovou, náskok celých 39 sekund. Nela v cíli konstatovala, že běhá jen tak pro radost a závod si užila. Po doběhu posledního z kratší trasy následovala opět pořádná rozcvička s našimi trenéry. V 19:15 se běžci hlavního závodu NN Night Run České Budějovice začali řadit do koridoru a na některých z nich šla poznat i menší dávka nervozity. Každý z účastníků měl za úkol oběhnout 2 kola pěti kilometrové trasy. Start proběhl s obrovským povzbuzováním ze strany diváků.

Z žen obhájila loňské vítězství triatlonistka Šárka Grabmüllerová, s časem 41:20, která si polepšila po roce o celou minutu. Se zhruba minutou a půl dlouhým zpožděním doběhla její dcera, Aneta Grabmüllerová a třetí příčku obsadila Barbora Kopřivová, která si již trasu vyzkoušela na kratším závodě. Všechny vítězky se tak vešly do času pod 44 minut. Z mužů vybojoval zlatou příčku triatlonista z Příbrami, Jan Ďuk, se zároveň nejlepším časem, a to 36 minut. Minutu po něm doběhl Luboš Rákosník a na třetí bednu se postavil opět Jan Vitásek, který se umístil, stejně jako Barbora Kopřivová, i na běhu proti rakovině prsu. Na 51. příčce ve své kategorii také doběhl Jakub Smrž, český profesionální motocyklový závodník, který v současnosti působí v BSB - British Superbike a 150. jeho bratr Matěj Smrž. Po tom, co i poslední závodník dostal svou účastnickou medaili, následovalo velkolepé vyhlášení každé kategorie.

Celý areál byl přehledně umístěn na Náměstí Přemysla Otakara II., na němž mohli všichni navštívit stan generálního partnera NN pojišťovny a penzijní společnosti. Uvnitř na návštěvníky čekal bohatý program, mohli si například nechat změřit došlap, zasoutěžit o sportovní láhev, vyfotit se ve fotokoutku, ti nejmenší nejvíce ocenili malování na obličej. Na náměstí panovala výborná nálada a ve tvářích všech návštěvníků bylo vidět, že si to maximálně užili.

Nyní putuje série NN NIGHT RUN do Olomouce, kde se uskuteční v sobotu 15. 10. 2016 na Výstavišti Flora.