Deštivý NIGHT RUN HRADEC KRÁLOVÉ přilákal rekordní počet běžců.

V sobotu 23. dubna se Velkém náměstí v Hradci Králové zaplnilo běžci 3. ročníku zážitkového nočního běhu Night Run.

Pořadatelé připravili velkolepý běžecký program. Odstartoval dětským závodem s názvem RWE Kids Cup, kterého se zúčastnilo přes 150 dětí. Děti měly vytyčenou trať okolo Velkého náměstí. Dalším bodem v programu byl nezávodní nový rodinný běh - BOSCH FAMILY RUN, který čítal přes 50 rodičů s dětmi. Všichni si užili nezávodní kilometr běhu okolo Velkého náměstí. Každý účastník získal krásnou účastnickou medaili a tričko závodu.

Večer 20.30 odstartoval charitativní AVON běh na 5 km a od 20:40 hlavní běh Night Run na 10 km. I když počasí bylo chladné a deštivé tak kvalitní zázemí nabídlo pro běžce, členy doprovodů, fanoušky a diváky, kterých dohromady bylo více než 1200 skvělý zážitkový program.

Závod na 5 km uvítala náměstkyně primátora statutárního města Hradec Králové zastupitelka Královéhradeckého kraje zastupitelka Královéhradeckého kraje paní Ing. Anna Maclová s europoslance Tomášem Zdechovským, který převzal také nad akcí záštitu a sám zaběhl Avon běh.

V Hlavním běhu NIGHT RUN na 10 km do cíle doběhl jako první Radek Hübl z CEPro Team, který trať zdolal za 32 minut a 43 vteřin. Jedná se tedy o rekord všech ročníků v Hradci Králové. Na druhém místě doběhl Ondřej Petiška s klubu SKRN Hradec Králové - 36:24, před třetím Bořivojem Čejkou s klubu KRB Chrudim - 36:24. V AVON běhu na 5 km zvítězil Jan Bielik s klubu Rozběháme Česko v čase 18:54. Jako nejrychlejší žena v 600 členném pelotonu doběhla Lenka Švábíková za 21:01.

V kategorii žen na 10 kilometrů doběhla jako první Táňa Metelková v čase 36:58 před Soňou Vnenčákovou - 38:16 a třetí Gabriela Hejtíková - 43:55.

Troufáme si říct, že všichni zúčastnění si vychutnali atmosféru běhu nočním městem a podporu stovek fanoušků a diváků podél trati. Zvláštní kulisou závodu byl špalír světel tvořený hadem závodníků, kteří probíhali podél řeky Labe, ale také doprovodný program nebo velká světelná show na startu závodu.